23 בדצמ׳ 2012

שינויים גדולים בצעדים קטנים

  כשבודקים את ההיסטוריה בכל מה שנוגע לשינויים גדולים, מוצאים שדווקא אלו שקרו בשקט ובצעדים קטנים, הם אלו ששרדו לאורך זמן.  כל המהפכות הגדולות שעשו הרבה רעש, בדרך כלל לא הביאו לתוצאות ארוכות טווח אלא בעיקר הוציאו קיטור ומחאה.  הדוגמא הבולטת ביותר, היא דווקא המהפכה המפורסמת ביותר - המהפכה הצרפתית.  בזיכרון הרווח, המהפכה הביאה לסיום השלטון המלוכני, אך בפועל, תוך שנים ספורות, תפס נפוליאון את השלטון והכריז על קיסרות.

המהפכה בת זמננו, היא המהפכה ה'ירוקה'.  לפעמים נדמה שמי שאינו מצהיר ומוכיח שהוא ממחזר בקבוקים ומשתמש בנורות חסכוניות, מועלה על ה'מוקד' בעוון חוסר בירוק.  רק ימים יגידו, אם מדובר במהפכה אמיתית שמבוססת על רצף ארוך ורחב היקף של שינויים קטנים ותמידיים, או שמא באופנה חולפת, טרנד, שתוך שנים ספורות ישכח ויתאייד אל דפי ההיסטוריה.

עבור מי שמאמין שהמהפכה הירוקה הזאת היא כורח ובלעדיה אנחנו צועדים אל עולם מאוד לא נעים, שבו סביבתו הפנימית והחיצונית של האדם מזוהמת וחסרת חיים, יש המון שינויים קטנים בהם יוכל לנקוט באופן תמידי, כדי שהסיכוי שלה להתבסס ולהביא לשינוי יגדלו.

הפרדת אשפה, מחזור וחיסכון באנרגיות (חשמל, דלקים, מים וכו') הם בהחלט מרכיבים חשובים ומהותיים במאמץ להחזיר לסביבה הבריאה והירוקה, את הסיכוי להתקיים גם הלאה.  אבל יש עוד לא מעט מרכיבים, שכדאי לשים אליהם לב, עקב המשקל שלהם בהשפעה על הסביבה האנושית והטבעית.
החקלאות למשל, מהווה מצד אחד את בסיס קיומנו התזונתי, אך מצד שני גם את אחד הגורמים המזהמים והמכלים ביותר.  די בשתי עובדות בסיסיות, כדי להבין את השפעתה על הסביבה; האחת - בין 70% ל- 80% מהגידולים החקלאיים בעולם, הם של מזון לבהמות ולשוק הבשר.  השניה - כמות גזי החממה הנפלטים מהצאן ומהבקר בעולם, שקולה ואף עולה על אלו הנפלטים מכל המכוניות והכלים הממונעים.

ואיך כל זה קשור לכל אחד?

הרגלי הצריכה שלנו, הם אלו החורצים את גורלם של הסוגים השונים של הגידולים החקלאיים על אופיים.  בעידן בו כל אחד בוחר באופן חפשי לחלוטין במוצרים מהם יכין את המזון שלו ושל משפחתו, אי אפשר לטעון שמישהו מאלץ אותו לקנות דווקא מוצר כזה או אחר.  משום כך, החקלאות מייצרת את מה שהקהל הרחב דורש.  וכשמעודדים את הקהל לצרוך מזון מעובד עטוף באריזות מרשרשות והוא עושה את זה, מתחזקת סוג החקלאות הדלה, שמגדלת את חומרי הגלם לתעשיה זו.
ביכולתו של כל אדם, לחזק באופן עקבי שמביא לשינוי ארוך טווח, חקלאות שמגדלת מזון לבני אדם, תוך המנעות מנזק לסביבה.  המשקל שיש להחלטה 'פשוטה' כזו, גדול הרבה יותר מסך כל ההחלטות הסביבתיות הפרטיות.  תא השטח אותו מעבד כל חקלאי, גדול הרבה יותר מזה של כל אדם פרטי  ומשום כך, חיזוק 'קטן' וקבוע, יביא בהכרח לשינוי גדול ומתמשך.

אפשר לחכות שהממשלה תחוקק חוקים והרשות תשלח פקחים ושהמרעילים יקבלו קנסות וכו' וכו'. אבל הכלי החזק ביותר שיש בידיו של כל מי שרוצה להשפיע בגדול על הסביבה, הוא ההחלטה מה סוג המזון שהוא קונה ומהיכן הוא מגיע.
יש בכך רווח כפול; מצד אחד מזון בריא ואיכותי ומצד שני, תרומה מוכפלת לאיכות הסביבה.

ההחלטה האישית שלי, לקיים גן ירק בעל השפעה מינימלית על הסביבה וללא שימוש בכל חומר שהוא מלבד קומפוסט, אדמה, מים ואוויר, היא בין השאר כדי לאפשר לכל מי שרוצה, למנף את ההשפעה שלו על הסביבה.  חשוב לי להצליח ולמכור את הירקות שאני מגדל, אבל אני יודע שלא פחות חשוב עבור מי שקונה, שגן הירק ימשיך להתקיים.  כי מעטות האפשרויות של אדם מן השורה, לקחת חלק בהחלטות שההשפעה שלהן על הסביבה, גדולה יותר ממה שביכולתו לעשות לבד.

כמוני, ישנם כאלו שעושים זאת לפני ואחרים שמצטרפים ולוקחים את הסיכון.  בימים בהם ניתן לקנות עגבניות ב-17 אג', בסופרמרקט, נראה חסר סיכוי להציב ערכים כאלה ממול.  תוכלו למצוא ריכוז גדל והולך של חקלאים כאלה, באתר של 'האורגני' למשל ולדעת, שמאחורי כל קניה שאתם עושים, יש גם בחירה לקחת חלק פעיל בעיצוב המציאות ולא רק להתלונן עליה.

וזאת הזדמנות טובה להגיד תודה, שאתם בוחרים לחזק את הבחירה שלי לחזק אתכם!  אני שמח לאפשר לכל מי שמעוניין, להשפיע באופן בו הוא צורך את הירקות שלו, על הסביבה באופן ישיר.  

השבוע, כרגיל, תתקבלנה הזמנות עד ראשון בערב, לכל מי שזקוק לירקות שאינם במבחר שלי.  לירקות שישנם, מומלץ לבצע הזמנה בימים רביעי עד שישי.

שבוע טוב ומבורך,
אסף

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה