22 בספט׳ 2012

עדכונים לחברים. זהירות - רשומה אינפורמטיבית.


קודם כל - ברוכים הבאים כל המצטרפים למעגל ההולך וגדל של הקהילה המקומית סביב 'ירק פרא'!  בין אם אתם קונים אקראיים של תירס, מזמינים סל במחיר קבוע מראש, מזמינים ישירות מ'מזון טוב', או סתם מחזקים במילים חמות את העשייה. למרות שאנחנו נמצאים בימים שבהם יש הרבה אופציות ואף אחד לא רוצה לחשוב על תקופות אחרות- המודעות החברתית/צרכנית/סביבתית, מתפתחת יותר ויותר ומבססת אצל רבים את ההבנה, שמדובר בלא פחות מהעתיד!  פיתוח וטיפוח של עסקים מקומיים, יחד עם השפעה על הסביבה, הבריאות והכלכלה באמצעות צריכה נבונה, היא הדרך לבנות חברה מקיימת לטווח הארוך.
גם אם כל אחד בתוך עצמו, לא מרגיש שהוא משפיע או משנה במשהו את העולם, אז זו הזדמנות לספר לכם שזה אכן קורה.  'ירק פרא' במתכונתו החדשה ומלאת התקווה, הופך ל'אסם התבואה' עבור אותה קבוצת האנשים שחשובה לה הבריאות.
השדה עובר הכנות לקראת שתילות וזריעות החורף. 'אגף' השתילים חודש, מתוך הקושי למצוא אספקת שתילים סדירה בכמויות קטנות ובמחזורים צפופים יחסית, מהמשתלות הקיימות.  בקרוב אשמח להציע לכם גם שתילי ירקות אותם אני מגדל, לצד זרעים שכבר עכשיו אפשר למצוא במגוון.

קצת מידע ופרטים הנוגעים להזמנת ירקות ובכלל:

-  'ירק פרא' הוא חלק מקהילת החקלאים/יצרני המזון של 'מזון טוב'.  כשאתם בוחרים להזמין ישירות מ'מזון טוב', אתם עדיין קונים מ'ירק פרא' וגם מחזקים חקלאים נוספים ששותפים למיזם הנפלא הזה!  אפשר להזמין משם הכל, ואם רוצים לוודא שהתוצרת של 'ירק פרא' תגיע אליכם, תוכלו לרשום זאת בהערות או להזמין ישירות את התוצרת מהאתר של 'ירק פרא'.  (הקישור לטופס נמצא בשורה שמתח לכותרת)

-  ההרשמה לצורך ההזמנה מ'מזון טוב' היא חד פעמית, בלתי מחייבת ורק לאחריה אפשר לצפות במגוון הקיים.  לאחר מועד סגירת ההזמנות ועד לפתיחתו המחודשת כעבור יום וחצי, אי אפשר לצפות במגוון ו/או להזמין.

-  הזמנת 'ירקות במחיר ידוע מראש', מסתמנת כאופציה חביבה עבור חברים רבים.  תזכורת; אתם מכינים רשימה של הירקות המועדפים עליכם, נוקבים בסכום אותו אתם מעוניינים להוציא לצורך כך, ואני מרכיב לכם את הסל ומביא אותו אליכם ביום החלוקה.  עד לאחר חג הסוכות, ההזמנה בדרך זו אינה כרוכה בעלות המשלוח - שווה לנסות!

-  דמי משלוח.  כידוע, מחירי הדלק מטפסים והופכים את הוצאות השינוע למרכיב גבוה ומשמעותי.  בשלב זה, עבור הזמנות ישירות מ'ירק פרא', אני לא גובה דמי משלוח לתושבי כפר הרי"ף, כפר מנחם, רבדים והסביבה הקרוב.  בהזמנה דרך 'מזון טוב', הם 25 ש"ח והם נגבים מאחר והתוצרת מגיעה מבית האריזה שבמושב אשתאול.  ניתן לצמצם אותם על ידי יצירת נקודות חלוקה והשתתפות של כל המזמינים במשלוח אליה.  לצורך העניין, כפר הרי"ף הוא כבר נקודת חלוקה וסכום המשלוח (25ש"ח) יתחלק בכמות המזמינים באותו השבוע.  תושבי שאר הישובים מוזמנים להודיע לי אם הם מעוניינים לקבל את כל הארגזים אצל מישהו אחד בישוב ובכך לחסוך גם במשלוח.

השבוע, הזמנת הירקות תיסגר ביום שני בבוקר, עקב יום הכיפורים.  המשלוחים יגיעו ביום חמישי אחר הצהריים/ערב.  למרות המרחק בין יום ההזמנה ליום החלוקה, חשוב להזמין בזמן ולמי שמזמין 'במחיר ידוע מראש', נא לאשר את ההזמנה.

-  אם יש סוגים של ירקות או צמחים אחרים שאתם מתקשים למצוא בדרך כלל או אוהבים לצרוך אותם דרך קבע, אתם מוזמנים לספר לי על כך ואשמח להוסיף אותם לשדה!  כרגע אני עדיין מגדל רק גידולים עונתיים בשדה פתוח, כך שבקשות למלפפונים בחורף למשל, יהיו בלתי אפשריות בשלב זה....

-  אם אתם חושבים לגדל לכם ירקות בגינה, תוכלו למצוא אצלי זרעים וגם קומפוסט אורגני משובח, במחירים נוחים מרוב המקומות.  הקומפוסט הגיע בכמות של משאית גדולה - מה שמאפשר לכם לרכוש אותו בכמויות קטנות, אבל במחיר של גדולות.  תכנונים, עזרה והנחיה, גם הם חלק מהמגוון אותו אני מציע.  את הטיפים תקבלו ללא עלות!

-  התירס נמצא במחזורים האחרונים שלו, ובקרוב יחליפו את מקומו גידולי החורף.  אני שוב מתנצל על מגבלת הכמות בהזמנתו ומבטיח לזרוע הרבה יותר ממנו בשנה הבאה!  הבמיה לעומתו, החלה להניב בעוצמה מרשימה מאוד!  כך גם המנגולד והרוקט שמתאפיינים בעונה זו בטעמים מאוד חזקים מבדרך כלל.  הדלורית, למרות הדימוי הנמוך שלה משום מה, מאוד מומלצת לארוחות החגים.  היא מאוד טעימה וקלה לבישול.

-  אם חשקה נפשכם בעבודת האדמה, או שמא יש לכם מכרים שישמחו להעביר יום בשדה, 'ירק פרא' פותח שעריו למתנדבים על בסיס יומי, ומבטיח תשורה מהתוצרת בתמורה.  על הפרק; הכנת ערוגה לשתילת חסה, זריעה במגשי הנבטה, זריעת מחזורים נוספים של צנונית, כוסברה, סלק, פטרוזיליה, דייקון ועוד.  אפשר ליצור קשר בכל עת.


אני מקווה שלא 'הפצצתי' אתכם ביותר מדי אינפורמציה.  לכל היותר, קראתם את מה שמודגש וגם זה מספיק...

חתימה טובה ושנה טובה,

אסף

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה