19 באוג׳ 2012

ירוק בקיץ


דווקא בשיא להט חודש אוגוסט, מתכסה השדה בעוד ועוד ירוק.  ראשוני התירסים מציצים ובעוד שבועיים או שלושה, תוכלו להתחיל להנות מטעמם המתוק.
אוהבי הבמיה ישמחו ודאי לשמוע, שבקרוב גם היא תבצבץ מתוך פרחי השמנת שיעטרו את הירוק.
נסיון ראשון למלון!  הם נזרעו לפני חודש ואחדים מהם כבר מתחילים להתנפח.

כבר עכשיו אפשר לקנות בזיליקום רענן וגולת הכותרת של העונה - רגלית הגינה, הלוא היא ה'ריג'לה'.  השנה בחרתי להשקיע קצת יותר בצמח המופלא הזה ולגדל אותו באופן נרחב.  אני מניח שחלקכם יעלו חיוך, מאחר וה'עשב' הזה גדל בכל פינה...  וזה נכון מאוד.  הרגלית נחשבת ל'עשב רע', שמתפשט במהירות בכל שדה מושקה ומהווה בעיה לחקלאים שרק מנסים להיפטר ממנה.  אם יש לכם בגינה - השאירו אותו!  צרפו אותו לסלט, לתבשילים או סתם כנשנוש.  מדובר בלא פחות מ'פצצת' אומגה 3, ויטמין C ואחרים ומינרלים רבים.  ולמרות שהוא כל כך נפוץ, ישנה בעיה גדולה להבין האם הוא נקי.  כיום, רוב שולי הדרכים והעזובות, מרוססות ו'מטופלות'.  על השדות המרוססים ודאי שאין מה לדבר.  ועל מנת לפתור את בעיית חוסר הודאות בעניין, ניתן למצוא אותו אצלי בכמות בלתי מוגבלת.  5 ש"ח לשקית מלאה ועשירה בכל טוב נקי לחלוטין, הוא ללא ספק עסקה משתלמת!

במסגרת הנסיון הנוסף לפתח את 'ירק פרא' כמקור מקומי לירקות ומזון בריא ואורגני, אשמח מאוד אם תקדישו 5 דקות של מחשבה ותעבירו את המייל הזה או את הקישור לאתר או לדף הפייסבוק שלי.  בימים בהם משבר מזון וכלכלה מתנדנדת ואי ודאות בטחונית, צף ועולה ביתר שאת הצורך ל'שנות את כללי המשחק'.
דרך אחת לעשות כן, היא ליצור ברית משותפת בין קהילה מקומית לחקלאי מקרבה, שתבטיח אספקה קבועה של מזון איכותי ובריא, באמצעות השקעה משותפת בחלקת האדמה, בתשומות ובחקלאי העובדים למענם.  אני יותר ממעוניין ליצור ברית כזאת ואשמח לשמוע מכל מי שמתעניין עוד בנושא, על מנת לערוך מפגש ובו אציג את העניין.  אם אתם רוצים לשנות  - זו ההזדמנות שלכם להיות חלק ממנו!

לכל מי שרוצה להכיר טוב יותר את רגלית הגינה, מוזמן לעשות חיפוש מהיר בגוגל או לקרוא את המאמר המרוכז הזה:שבוע טוב,
אסף

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה