24 באוג׳ 2011

רוחות של סוף הקיץ

  אמנם מאוד חם עדיין בחוץ והלחות לא חוסכת אפילו טיפה, אבל כל היובש הזה רק מעיד, שעוד מעט הסתיו.  חוץ מתוספת של כמה שורות תירס, אין באמת מה לנסות לזרוע או לשתול עכשיו.  רק להנות מירקות הקיץ שמבשילים ולהתחיל בהכנת האדמה לקראת שתילות החורף.
 חצילים, במיה, עגבניות(מעטות), גל נוסף של גמבה לקראת הבשלה, בזיליקום וכמובן -תירס, הם 'כוכבי' השדה עכשיו.  גם שיחי השומשום הנסיוניים מתחילים למלא תרמילים וזה מאוד מרגש לבחון בכל יום, תבואה כל כך מוכרת, על צמח שמעולם לא ראיתי אותו במו עיני.

  מזה כחודש, אני משווק חלק מהירקות לקהילת 'מזון טוב'.  מדובר בהתארגנות מאוד מאוד מבורכת וחשובה, המרכזת הזמנות מאנשים שהירקות האורגניים חשובים להם, אבל לא פחות מכך - גם המגדלים שלהם, האדמה, הסביבה והקהילה הנוצרת סביב זה.  ההכרות עם ספי ודוד מ'מזון טוב', מהווה עבורי מעין רפסודה של תקווה ב'ים' הגדול של עולם השיווק בו אני צריך ללמוד לשחות.  כשם שלעבודת השדה סגולת פלא של השכחת הצרות ומילוי הנשמה, היא עשויה לעתים גם להשכיח את המרכיב הכלכלי של העניין ולא אחת אני מוצא את עצמי מאושר מהצומח, כשהפרנסה כלל לא מתקיימת.  אמנם אני מבין את החשיבות שבייסודה של מערכת שגם הפרנסה בצידה ונותן לה את ימי החסד, אבל האנרגיה והזמן מוגבלים וחשוב לוודא שגם המישור הזה יעבוד.  וכך, במפגש עם 'מזון טוב' אני מוצא עוד אפיק דרכו אני מצליח להוסיף עוד טיפה לפרנסה, כשהערך המוסף ממנו שווה הרבה יותר.  ספי ודוד ייסדו את מזון טוב עם הרבה מאוד חזון ושליחות חברתית וסביבתית.  עשרות אנשים מהמרכז, מירושלים ומהסביבה, המתחברים לאידיאולוגיה ולא פחות מכך- לאיכות התוצרת האורגנית מרשימת המגדלים, מבצעים מדי שבוע את הזמן המזון שלהם דרך אתר האינטרנט.  בכל יום שלישי, מגיע לפתח דלתם ארגז ובו מגוון רענן ומלא ניחוחות טבע, של ירקות, פירות, מזון יבש, מוצרי הגיינה וקוסמטיקה ועוד רבים אחרים.  המחירים סבירים ואני גאה להפוך לחלק מהשרשרת המבורכת הזו!
מעבר לאספקת הירקות, לקחתי על עצמי את חלוקת המשלוחים באיזור תל אביב בשלב זה, בכל יום שלישי.  אני שמח להציע לכל המעוניין, להזמין כאוות נפשו ומי יודע?  אולי אפילו לפגוש אותי בדלת הבית שלו, עם החיוך וארגז הירקות...

אתם מוזמנים להכיר את 'מזון טוב' באתר שלהם ולהזמין באמצעות הטופס השבועי הנמצא באתר הבית.  אין התחייבות לגודל ההזמנה או לתדירות.  ציינו שהגעתם דרך אסף.

סופשבוע נעים ושקט,
אסף

תגובה 1:

  1. בסוף הקיץ אסור לשתול או לזרוע כלום. הגינה שלי תמיד מתה עד נובמבר דצמבר.

    השבמחק